O nas

Praca z ptakami drapieżnymi to nasza pasja. Chcemy się nią dzielić z innymi, pokazując jak mogą pomóc człowiekowi w jego działalności, a także poprzez propagowanie wśród ludzi wiedzy na ich temat. 

Maciej Tomys

 

 

Maciej Tomys 

 Pokazy wyjazdowe

Pokaz lotów ptaków drapieżnych można porównać z odcinkiem przyrodniczego filmu, w którym ptaki odgrywają główna rolę i który toczy się na bezpośrednio na oczach widzów, a ptaki są niemal na wyciągnięcie ręki obserwatorów - podczas lotu delikatnie muskają skrzydłami publiczność – angażując wszystkie zmysły oglądających.

 

Nic nie jest tu reżyserowane i montowane, wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, a uczestnik pokazu może poczuć choć namiastkę świata i praw rządzących w przyrodzie.  

 wyjazdówka

Pokaz zwyczajowo składa się z dwóch części:

1. Prezentacji ptaków drapieżnych.

  Prezentacja polega na wyeksponowaniu kilku do kilkunastu gatunków ptaków drapieżnych i sów w miejscu trwania pokazu. Ptaki oswajają się z terenem, zaś publiczność może odkryć różnorodność gatunków ptaków. Czas trwania do uzgodnienia.

2.  Pokaz z udziałem ptaków drapieżnych ( pokaz sokolniczy ).

  Polega na pokazaniu, charakterystycznych cech wybranych ptaków, poprzez wypuszczenie ptaków. Ptaki latając nad publicznością pokazują swoje naturalne predyspozycje, pozwalające przystosować się do trudnych praw przyrody. Zwyczajowo sam pokaz trwa około 1 godzina, w czasie którym pokazujemy loty sów, jastrzębi, sokołów. Całość jest opatrzona komentarzem sokolnika prowadzącego pokaz.

 

Każdy z prezentowanych gatunków ptaków posiada odpowiednie uwarunkowania dotyczące budowy ciała, dzięki którym każdy z nich występuje w innym środowisku naturalnym, poluje na inny rodzaj zwierzyny, a także nabył charakterystyczny lot. 

D L A C Z E G O  W A R T O  O B E J R Z E Ć  P O K A Z ?

Z O B A C Z Y S Z :

  • najszybszego ptaka świata -SOKOŁA, pikującego tuż nad głowami widzów,
  • JASTRZĘBIA latającego między publicznością w odległości dosłownie na wyciągniecie ręki człowieka,
  • bezszelestny lot SOWY.

D O W I E S Z  S I Ę :

  • Jaką prędkość osiąga w locie najszybszy ptak świata sokół wędrowny.
  • Jak poluje jastrząb.
  • Czy sowy polują tylko w nocy.

 

 wyjazd

 

 

Pokaz lotów ptakow drapieżnych może być atrakcją festynu, imprezy plenerowej czy spotkania integracyjnego.

Posiadamy doświadczenie w odbywaniu pokazów plenerowych dla mniejszych i większych grup osób, m.in. w szkołach, hotelach, na piknikach pracowniczych, połączonych również z całodniowymi warsztatami sokolniczymi i wystawianiem ptaków w plenerze.

Zapraszamy do współpracy szkoły, domy kolonijne i wycieczkowe, zielone szkoły, agencje eventowe i turystyki aktywnej.

Jeżeli nie możecie przyjechać do nas, my przyjedziemy do Was.

Pokaz sokolniczy dostarcza obserwatorom niezapomnianych wrażeń – warto urozmaicić swoja ofertę o coś, czego nie ma nigdzie w północnej Polsce i zdobywa coraz większą popularność w całej Europie.

 

 

Gdzie... Kiedy... Koszt...

Przyjedziemy w dowolne miejsce w Polsce, w które nas zaprosicie, by uatrakcyjnić waszą imprezę, event i inną uroczystość, bez względu na okazję i tematykę.

Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu.

Prosimy o telefon w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu.

Pokaz wraz z prezentacją - 1500 zł netto + koszt dojazdu

Tylko prezentacja - cena do uzgodnienia

 

Sokolnictwo Uzytkowe 2015